ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6743446
*
nr 674 3446
Spegel
Sekelskifte 1900, höjd: 69
Utrop:
100 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 december 2010
kl 17:03:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/12 21:58:12
1
150 kr
19/12 16:45:00
2
350 kr
19/12 18:19:18
3
250 kr
19/12 18:20:19
3
350 kr
19/12 18:20:51
3
400 kr
19/12 23:31:19
4
1.000 kr
20/12 10:20:19
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 674 3446
Spegel
Sekelskifte 1900, höjd: 69
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 december 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/12 21:58:12 | 1 | 150 kr |
19/12 16:45:00 | 2 | 350 kr |
19/12 18:19:18 | 3 | 250 kr |
19/12 18:20:19 | 3 | 350 kr |
19/12 18:20:51 | 3 | 400 kr |
19/12 23:31:19 | 4 | 1.000 kr |
20/12 10:20:19 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53